Szafy na wymiar

Nasze inspiracje

Znajdź nas na portalach społecznościowych

Lustro i ... styl

Zastosowanie lustra, jako wypełnienia frontów drzwiowych, to bardzo praktyczne rozwiązanie. Lustro powiększa optycznie powierzchnę małych pomieszczeń i z pewnością dla wielu Klientów, zwłaszcza Klientek jest "podstawowym sprzętem codziennego użytku", bez którego wyjście z domu byłoby prawie niemożliwe. W nszej ofercie posiadamy lustra w kolorze grafitowym lub złotym, które oprócz tradycyjnej funkcji, potrafią zmienić wystrój całego pomieszczenia, nadajac wnętrzu charakter wysmakowanej elegancji i wyrafinowania.

Drzwi ... i co tu wybrać?

Wybór wypełnienia frontów drzwiowych wbrew pozorom nie należy do zadań z grupy "łatwych". Bogata paleta materiałów, jak również wzorów i kolorystyki nie ułatwia zadania. Naszym Klientom chętnie posłużymy radą i doświadczeniem praktycznym w zakresie doboru proporcji podziałów, zestawienia połączeń np. płyt z lustrem, czy rattanem, niemniej jednak ostateczną decyzję pozostawiamy w wyłącznej gestii naszych Klientów.

W szafie są półki i...?

Szafa jest trochę, jak żona/małżonek - zewnętrzność jest ważna, ale z czasem ważniejsze staje sie wnętrze. Szafa z prawdziwego zdarzenia musi być pojemna, funkcjonalna, praktyczna i cieszyć bezproblemowym użytkowaniem. Bez dodatkowego wyposażenia takiego, jak np. wieszak - pantograf, pojemne szuflady z tzw. pełnym wysuwem i samodomykiem, system wysuwanych koszy, wieszak na spodnie, półka na buty, czy wreszcie wieszak na rurę od odkurzacza i żelazko, szafa będzie tylko szafą. Oczywiście dla wielu Klientów podstawowa funkcja szafy będzie wystarczajaca, ale Klienci ceniący ergonomię i wygodę użytkowania, nie będą żałować żadnej z dodatkowych złotówek, wydanej na ponadstandardowe wyposażenie.

Kolorowe szkło ...

Aktualne trendy w stylistyce frontów drzwiowych nie pozostawiają wątpliwości - Klienci doceniają szlachetność szkła oraz szeroką paletę dostępnej kolorystyki, w tym również z efektem metallic. W przypadku wypełnień szkłem mlecznym, dymionym lub lakierowanym, ale także w przypadku luster, zawsze stosujemy tzw. folię bezpieczną, która naklejana jest od wewnętrznej strony lustra i zapobiega niekontrolowanemu rozpryskowi szkła w razie stłuczenia.

Projekt i wszystko jasne

Dobry projekt to podstawowy warunek udanej inwestycji. Warto poświęcić chwilę czasu i przemyśleć swoje oczekiwania i faktyczne potrzeby tak, żeby nowy nabytek był funkcjonalny i praktyczny, ułatwiał codzienne czynności związane z przygotowaniem ubrania czy przechowywaniem sprzętów domowego użytku, ale również cieszył oko właściciela. Służymy naszym doradztwem i doświadczeniem, zwłaszcza Klientom, którzy projektują pierwszą tego typu zabudowę i nie posiadają wcześniejszych doświadczeń w użytkowaniu szafy, która może oferować funkcjonalność np. mebli salonowych

Garderoba ...

Wbrew powszechnym wyobrażeniom garderoba zamknięta lub półotwarta nie jest luksusem zarezerwowanym jedynie dla najbogatszych Klientów. Koszt z oczywistych wzgledów jest wyższy niż w przypadku szafy wnękowej, chociażby z uwagi na konieczność wykonania szeregu prac dodatkowych (ścianki wydzielajace, sufit podwieszany, oświetlenie itp.), ale funkcjonalność, wygoda i niewątpliwe poczucie luksusu z pewnością zrekompensują ten drobny fakt. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem i podpowiemy, jak zagospodarować lub korzystnie zmienić przeznaczenie części powierzchni np. sypialni dla potrzeb garderoby.

Skosy, schody i poddasze ...

Powierzchnia pod skosami np. na poddaszu, pod schodami czy nieregularnym kształcie jest trudna do optymalnego wykorzystania bez specjalistycznej zabudowy. Dobrze zaprojektowana i wykonana zabudowa uczyni z miejsc będących naturalną graciarnią zorganizowaną powierzchnię, w której zapanuje ład i porządek. Przestrzeń,która w naturalnej postaci była mało praktyczna, a nawet niepotrzebna może zyskać funkcjonalność spiżarni, kącika gospodarczego lub miejsca na sprzęt sportowy czy turystyczny.

2012 - Schafferman - szafy na wymiar | WWW.SCHAFFERMAN.PL